Najnowsze wiadomości z kraju

Budka chce przeciągnąć posłów Zjednoczonej Prawicy do KO? “Ciężko pracuje nad tym, by…”

Borys Budka był gościem Konrada Piaseckiego w TVN24. Przewodniczący PO stwierdził, iż jego ugrupowanie przygotowuje się na dwa warianty – albo utworzenie szerokiego porozumienia na opozycji i przystąpienia do wyborów w terminie albo przyspieszone wybory. Polityk wyznał również, iż rozmawia obecnie z kilkoma posłami Zjednoczonej Prawicy, aby opuścili szeregi partii i przystąpili do Koalicji Obywatelskiej.

Budka wielokrotnie mówił, że potrzebuje tzw. “pięciu sprawiedliwych”, którzy opuściliby ugrupowanie rządowe. Tym samym formacja Kaczyńskiego utraciłaby większość w Sejmie, co w konsekwencji może doprowadzić do przyspieszonych wyborów. W rozmowie z Piaseckim wyznał, iż prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi wzmocnieniami dla Koalicji Obywatelskiej. Nie zamierza jednak ujawniać nazwisk.

Ciężko pracuje nad tum, by przyspieszyć wybory – wyznał.

Zaznaczył przy tym, że przyspieszone wybory to jeden z dwóch wariantów, które brane są pod uwagę przez jego formację. Drugim jest przystąpienie do elekcji w normalnym trybie. Warunkiem jest jednak osiągnięcie głębokiego porozumienia na opozycji, nad czym Budka, jak sam deklaruje, obecnie również pracuje.

Lider Koalicji Obywatelskiej był także pytany o nazwisko Gowina.

– Jarosław Gowin wielokrotnie deklarował, że jest po stronie wartości. Dlatego publicznie można zadać pytanie, co jeszcze robi w Zjednoczonej Prawicy, gdzie te wartości zostały absolutnie podeptane – powiedział Budka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN24 Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij