Najnowsze wiadomości ze świata

Brytyjska policja znalazła zwłoki Polaka. Apelują do Polonii o pomoc

Brytyjska policja potwierdziła, że zwłoki znalezione w lesie w Middlesbrough to 39-letni Polak. Podejrzewają, że padł ofiarą morderstwa.

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione w zeszły poniedziałek przez przypadkowych przechodniów w miejscu zwanym Flatts Lane. Policja z miasta Cleveland wysłała na miejsce śledczych i specjalistów medycyny sądowej. Ci szybko ustalili, że znaleziony mężczyzna padł ofiarą morderstwa. Podejrzewają, że to mogło mieć miejsce już w połowie marca.

Po kilku dniach policjantom udało się zidentyfikować ofiarę. Okazało się, że był nią Tomasz Dembler. 39-latek z Polski mieszkał w UK od 20 lat. Ostatnio przeprowadził się do Middlesbrough z Darlington. Policjanci uważają, że nie był przypadkową ofiarą.

Na razie nie wiadomo jednak jaki był motyw tej zbrodni i kto może za nią stać. Policjanci apelują o pomoc w ustaleniu tego do znajomych zamordowanego Polaka, którzy rozmawiali z nim w marcu lub kwietniu. Proszą też o kontakt osoby, które zauważyły coś podejrzanego w okolicy Flatts Lane gdzie znaleziono jego zwłoki.

Detektyw Matt Murphy-King powiedział, że drużyna śledczych obecnie próbuje ustalić to, co stało się Polakowi a jego rodzina otrzymuje wszelkie potrzebne wsparcie. „Wiemy, że lokalni mieszkańcy będą zaszokowani i zmartwieni tym, co stało się Tomaszowi” – stwierdził dodając, że na razie nic nie wskazuje na niebezpieczeństwo dla innych mieszkańców.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij