Najnowsze wiadomości ze świata

Brutalny incydent podczas spotkania z Macronem. Prezydent Francji został zaatakowany

Prezydent Francji Emmanuel Macron nie będzie dobrze wspominał swojej podróży do miasteczka Tain-l’Hermitage. Podczas spotkania z tłumem zgromadzonym pod jedną ze szkół polityk został spoliczkowany.

Macron obecnie odbywa podróż wokół kraju. We wtorek pojawił się w małej miejscowości Tain-l’Hermitage, położonej na południowym – wschodzie Francji, nieopodal miasta Lyon, gdzie odwiedził jedną z tamtejszych szkół.

W pewnym momencie francuski prezydent postanowił zbliżyć się do zgromadzonego pod placówką tłumu. Zbliżył się do jednego z mężczyzn, z którym próbował porozmawiać. Ten jednak spoliczkował Macrona, krzycząc przy tym “Precz z Macronią”. Spotkało się to z natychmiastową reakcją ochrony głowy państwa, która zatrzymała napastnika. Oprócz niego służby zatrzymały także inną osobę związaną z całym incydentem.

Nie możemy pozwolić, aby pojedyncze fakty i stosujący przemoc ludzie przejęli debatę publiczną. Oni na to nie zasługują – powiedział Macron w rozmowie z dziennikarzami krótko, po całym zdarzeniu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij