Najnowsze wiadomości z kraju

Brutalne morderstwo 45-letniej kobiety, matki dwójki dzieci. Sprawcą zabójstwa najprawdopodobniej jej krewny

Podejrzewany o zabójstwo w Szumsku 45-letniej matki dwójki dzieci to 27-latek z rodziny kobiety, wcześniej notowany za posiadanie narkotyków. Został ujęty w Olsztynie jeszcze we wtorek, kilka godzin po zgłoszeniu zabójstwa. W związku ze sprawą trwają wciąż przesłuchania – podała policja.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, zawiadomienie, dotyczące zabójstwa 45-letniej kobiety wpłynęło tam we wtorek po godz. 15. Natychmiast rozpoczęto czynności z udziałem prokuratora, zabezpieczając m.in. ślady na miejscu przestępstwa.

“Po kilku godzinach od zawiadomienia, we wtorek przed godz. 21., mężczyzna podejrzewany o zabójstwo został zatrzymany na terenie Olsztyna, czyli sto kilometrów od miejsca zdarzenia. Jest to 27-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który był wcześniej notowany za posiadanie narkotyków. To osoba z rodziny ofiary” – powiedziała rzeczniczka policji.

Podkreśliła jednocześnie, że mężczyznę ujęto dzięki współdziałaniu mławskiej policji z funkcjonariuszami z olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji.

“W chwili zatrzymania 27-latek był trzeźwy. Została pobrana od niego krew do badań, w tym na obecność środków odurzających. Obecnie przebywa w naszej komendzie” – dodała policjantka. Jak zaznaczyła, w związku ze sprawą wciąż trwają przesłuchania, planowane jest też przesłuchanie podejrzewanego w prokuraturze.

Wcześniej w środę Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński poinformował PAP, że do zabójstwa 45-letniej kobiety doszło we wtorek w miejscowości Szumsk, a na miejscu do godzin porannych w środę prowadzone były intensywne czynności. “Ofiara to wdowa, matka dwójki dzieci. Okoliczności zabójstwa były wyjątkowo drastyczne” – podkreślił.

Jak dodał, w związku ze sprawą zatrzymano podejrzewanego o dokonanie przestępstwa. “Aktualnie trwa weryfikowanie materiału dowodowego. Nie jest wykluczone, że jeszcze dzisiaj postępowanie to zostanie skierowane przeciwko określonej osobie” – wyjaśnił prokurator Bagiński.

Prokurator zastrzegł, iż na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Według portalu codziennikmławski.pl, 45-latka zginęła od ciosów zadanych ostrym i tnącym narzędziem, miała odciętą głowę, jej zwłoki w domu jednorodzinnym znalazł członek rodziny. Policja odmawia podania szczegółów, dotyczących ustaleń na miejscu zabójstwa. “Nie zaprzeczam okolicznościom podawanym przez lokalne portale” – przyznał z kolei szef mławskiej prokuratury.

Źródło: PAP Autor: Michał Budkiewicz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij