Najnowsze wiadomości ze świata

Brawurowy napad na sklep jubilerski. Przestępcy ukradli biżuterię za miliony

W centrum Paryża doszło do napadu na luksusowego jubilera. Sprawcy uciekli z biżuterią wartą miliony.

Zdarzenie miało miejsce w czasie przerwy obiadowej w drugiej dzielnicy. Do sklepu jubilerskiego Piaget przy Rue de la Paix weszło dwóch elegancko ubranych mężczyzn i równie szykowna kobieta. Jeden z napastników wyciągnął pistolet z tłumikiem, którym sterroryzował pracowników sklepu i kazał im położyć się na ziemi. Następnie napastnicy zabrali luksusowe zegarki i biżuterię z wystawy.

Szacuje się, że ich łupem padła biżuteria o wartości od 10 do 15 milionów euro. W napadzie na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Po zabraniu biżuterii napastnicy oddalili się pieszo z miejsca zbrodni. Szuka ich teraz BRB – specjalna jednostka francuskiej policji, która specjalizuje się m.in. w napadach z bronią w ręku.

To już kolejny taki napad w Paryżu. W zeszłym miesiącu trzech uzbrojonych napastników obrabowało sklep jubilerski Bulgari, położony sto metrów dalej, przy Place Vendome. Po napadzie uciekli na dwóch motocyklach. Niecałe dwa tygodnie temu obrabowano także włoskiego piłkarza Gialluigiego Donnarummę. Napastnicy wdarli się do jego paryskiego mieszkania, związali jego i jego partnerkę, po czym ukradli im gotówkę i wartościowe przedmioty o wartości ok. 100 tysięcy euro.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij