Rozrywka

Brad Pitt pokazał swoje rzeźby. Co o nich sądzicie?

Słynny aktor Brad Pitt zadebiutował jako rzeźbiarz na swojej pierwszej wystawie. Razem z nim zadebiutował muzyk Nick Cave

Pitt zainteresował się rzeźbiarstwem już jakiś czas temu, ale teraz odważył się pokazać swoje rzeźby publicznie. Stało się to podczas wystawy „My”, która trwa obecnie w muzeum sztuki w fińskim Tempere. Oprócz niego wziął w niej udział artysta Thomas Houseago i kolejny debiutant, słynny muzyk Nick Cave. CNN informuje, że Pitt zaczął rzeźbić aby odreagować rozwód z Angeliną Jolie.

Pitt pokazał na tej wystawie 9 rzeźb. Wśród nich znalazło się pierwsze jego dzieło, które stworzył w 2018 – House a Go Go, mały domek wykonany z kory i odpadowych desek sklejonych taśmą klejącą. Pokazał też wielką trumnę z brązu, z której wystają twarze, ręce i nogi, a także wykonaną z gipsu płaskorzeźbę „Celując w ciebie widziałem siebie, ale tym razem było już za późno”, przedstawiającą strzelaninę między kilkoma postaciami.

https://twitter.com/eleanorcos/status/1571964339078184961?s=20&t=TGz5shE_kHLsN2t2InYprQ

https://twitter.com/BradPittPlanB/status/1572101602651308034?s=20&t=TGz5shE_kHLsN2t2InYprQ

Cave natomiast zadebiutował serią niewielkich ceramicznych figurek inspirowanych figurkami z epoki wiktoriańskiej, które kolekcjonuje. Znany z poruszania mrocznych tematów artysta za temat tej serii wybrał szatana – kolejne rzeźby pokazują jego kolejne „stacje”, od niewinności do zrozumienia śmiertelności.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Maggie CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij