Warszawa, 06.11.2023. Prezydent Andrzej Duda wygłasza orędzie Najnowsze wiadomości z kraju

Borysa Budkę poniosły emocje? Tak skomentował decyzję prezydenta

W poniedziałkowy wieczór prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie, w którym poinformował, ze misję tworzenia rządu powierza premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Swoją opinią na ten temat podzielił się Borys Budka, który nawiązał do słów Jakuba Żulczyka.

Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – powiedział w poniedziałek prezydent. Podczas orędzia Andrzej Duda poinformował także kto obejmie funkcję marszałka seniora na pierwszym posiedzeniu Sejmu.

Jako Prezydent Rzeczypospolitej mam zaszczyt wyznaczyć marszałka seniora, który poprowadzi pierwsze obrady Sejmu. Zdecydowałem o powierzeniu tej ważnej i prestiżowej funkcji panu posłowi Markowi Sawickiemu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który został wybrany z Komitetu Wyborczego Trzecia Droga – przekazał.

Decyzję prezydenta skomentował w mediach społecznościowych Borys Budka.

Po dzisiejszym orędziu mamy pewnego kandydata do literackiego Nobla – Jakuba Żulczyka – napisał polityk Platformy Obywatelskiej.

Jakub Żulczyk został oskarżony przez prokuraturę o znieważenie prezydenta po tym, jak w 2020 roku napisał w mediach społecznościowych, że Andrzeja Duda jest „debilem”. Jego wpis dotyczył gratulacji jakie polski prezydent złożył Joe Bidenowi po zwycięskich wyborach. Sąd jednak umorzył sprawę, a w maju tego roku, decyzja ta została utrzymana przez Sąd Najwyższy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij