karetka pogotowia - 17-latka zginęła w wypadku Najnowsze wiadomości z kraju

Bohaterska postawa 6-latki. Pomogła uratować swoją mamę

6-latka zachowała się jak prawdziwa bohaterka. Tak można określić postawę dziewczynki, która wzorowo zareagowała, gdy z jej mamą zaczęło dziać się coś złego. Córka 34-latki natychmiast wezwała pomoc.

O zdarzeniu, które miało miejsce we wtorek, poinformował w środę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Mł. asp. Karol Kościuk przekazał, że dyżurny pruszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o 6-letniej dziewczynce z miejscowości Kowale w powiecie gdańskim.

Dziecko zauważyło, że z jej mamą dzieje się coś złego. Gdy kobieta straciła przytomność, 6-latka natychmiast pobiegła do sąsiadki i poprosiła o pomoc.

Przedstawiciel policji przyznaje, że do kobiety w porę przyjechało pogotowie ratunkowe, dzięki szybkiej reakcji jej córki.

34-latka miała zostać odwieziona do szpitala. 6-latka oczywiście nie mogła pozostać bez opieki. Policjanci zajęli się małoletnią i uzgodnili z jej mamą, która odzyskała przytomność, komu można powierzyć opiekę nad dziewczynką – dodał. Ostatecznie funkcjonariusze przekazali dziecko pod opiekę osoby, którą wskazała jej matka.

Mł. asp. Karol Kościuk przekazał, że podczas zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach, policjanci zwracają szczególną uwagę na przybliżanie dzieciom sposobów reagowania w różnego rodzaju wypadkach. Zauważa on, że młodzi ludzie nie raz udowodnili, że potrafią wykorzystać tego typu wiedzę, żeby pomóc najbliższym.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij