policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

Bohater czy przestępca? Nastolatek nożem bronił matki którą próbował udusić konkubent

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w powiecie kępińskim w województwie wielkopolskim. 12-letni chłopiec stanął w obronie matki, którą próbował udusić jej konkubent. Syn zaatakował mężczyznę nożem – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło 2 grudnia w jednej z miejscowości w powiecie kępińskim. W godzinach wieczornych służby ratunkowe powiadomiono o zdarzeniu polegającym na spowodowaniu u 36-letniego mężczyzny ran kłutych na plecach.Obrażenia te – jak przekazano przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom – miały powstać w wyniku uderzenia mężczyzny nożem kuchennym przez 12-letniego chłopca.

W trakcie przeprowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kępnie śledztwa okazało się, że mężczyzna wszczął awanturę domową.

„Podczas jej trwania napastnik przewrócił swoją konkubinę na podłogę i przyciskając do podłogi kierował wobec niej groźby karalne. Świadkami tej awantury było dwoje nieletnich dzieci kobiety” – powiedział prokurator Maciej Meler.

W pewnym momencie 12-letni syn kobiety stanął w obronie matki, wziął nóż i zaatakował nim mężczyznę, zadając mu ciosy w plecy.

Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało rannego do szpitala, który już opuścił lecznicę w stanie dobrym.

„Podczas pobytu w szpitalu funkcjonariusze przedstawili 36-latkowi zarzuty dotyczące tego, że w okresie od czerwca do grudnia znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną i jej 12-letnim synem oraz córką. Będąc pod wpływem alkoholu bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których kierował wobec domowników słowa wulgarne, wobec pokrzywdzonej stosował także przemoc fizyczną” – powiedział rzecznik.

Mężczyzna tych czynów dopuścił się w warunkach recydywy, wcześniej był skazany za podobne przestępstwo. Zachowanie 12-letniego chłopca – jak wyjaśnił prokurator – będzie przedmiotem odrębnego rozpoznania przez sąd rodzinny.

Źródło: pap/stefczyk.info Autor: Ewa Bąkowska
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij