Najnowsze wiadomości z kraju

Bogusław Grabowski doradza opozycji kłamstwa. “Politycy muszą mijać się z prawdą”

Bogdan Grabowski, sympatyk Platformy Obywatelskiej i były członek Rady Gospodarczej przy Donaldzie Tusku, przyznał na antenie Radia Zet, że jego zdaniem politycy “muszą mijać się z prawdą”. W rozmowie z red. Bogdanem Rymanowskim sugerował, że najważniejszym celem dla opozycji jest “odsunięcie PiS od władzy”, a próba zdobycia poparcia może uzasadniać kłamstwa podczas kampanii wyborczej.

W czasie rozmowy red. Rymanowski pytał Grabowskiego m. in. o jego ocenę sytuacji ekonomicznej w Polsce. Sympatyzujący z PO ekonomista nazwał Adama Glapińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego “populistycznym demagogiem, dość agresywnym”. Sugerował także, że w najbliższym czasie “nie zapłacimy mniej za żywność”, a “złotówka się nie umacnia”. Prognozy szefa NBP określił mianem “fantasmagorii”.

W dalszej części rozmowy były członek Rady Polityki Pieniężnej przyznał, że “politycy muszą kłamać, żeby wygrać wybory”.

W serii tzw. “szybkich pytań” Grabowski przyznał, że sam popiera PO, a jego zdaniem politycy muszą kłamać, żeby wygrać wybory:

– Politycy muszą kłamać, żeby wygrać wybory? – pytał Rymanowski.

– Tak – padła odpowiedź.

– Sam zagłosuję na PO? – dopytywał redaktor Radia Zet

– Tak – zapowiedział Grabowski.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij