Najnowsze wiadomości ze świata

Bluźniercza wystawa w Parlamencie Europejskim. Tak plują w twarz katolikom

Sadomasochiści w ćwiekowanych skórzanych kurtkach i obrożami na szyi, otaczający postać Jezusa w białej szacie. Zdjęcia skandalicznej wystawy fotograficznej zawisły w Parlamencie Europejskim. Hiszpańska Fundacja Prawników Chrześcijańskich (Abogados Cristianos), nie kryje oburzenia i domaga się zdjęcia ekspozycji oraz odwołania kierownika Działu Sztuki i Wystaw Parlamentu Europejskiego. W kilka dni hiszpańscy prawnicy zebrali 30 tys. głosów pod petycją w tej sprawie.

Jak napisali adwokaci zrzeszeni w chrześcijańskim stowarzyszaniu, „ten obraz wzbudził złość różnych parlamentarzystów i obraził tysiące wierzących w różnych częściach Europy”. Jak poinformował portal TVP.info, Hiszpanie określili wystawę mianem „bluźnierczego dzieła”. Świadczy o tych choćby sam tytuł: “Ecce Homo”. Nawiązujący do ewangelicznej relacji dotyczącej męki Chrystusa.

“Dlaczego instytucja, która ma stanowić prawo dla dobra krajów członkowskich, atakuje religię większości w wielu z nich?” – pytają Prawnicy Chrześcijańscy i przekonują, że nie można „tolerować tej nieuzasadnionej kpiny” PE.

Jak przypomniała Fundacja, to „bluźniercze i wysoce obraźliwe dzieło zostało ocenzurowane (w PE) ponad 20 lat temu”. W tamtym czasie instytucja wiedziała, jaka jest jej rola, i że to nie jest miejsce do wywoływania podziałów” – przypomniano na Twitterze.

 

Zauważono też, że nowe czasy przyniosły “postęp i szacunek”, ale niestety nie dla osób wierzących w Chrystusa. Prawnicy jednak nie kryją przekonania, że Europa zawsze będzie chrześcijańska i żadne profanacje tego nie zmienią.

Swojego oburzenia wystawą nie kryją również europosłowie z Polski.

– Nikogo nie zastanawia fakt, że Parlament jest miejscem publicznym, odwiedzanym przez dzieci i młodzież. Czyż trudno o bardziej jaskrawy dowód na postępujące zdziczenie tej instytucji? Przypomnę, że pomimo protestu kilkudziesięciu posłów, eksponowany w Domu Historii Europejskiej obraz Jasnogórskiej Madonny z tęczową aureolą nie wzbudził żadnych zastrzeżeń władz tej należącej do Parlamentu Europejskiego placówki muzealnej –napisała na swojej stronie internetowej eurodeputowana Izabela Kloc z PiS.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij