Najnowsze wiadomości z kraju

Blisko dwa tysiące osób w zasięgu rażenia niewybuchu odnalezionego w pobliżu bazy paliwowej w Kazimierzu. Akcja służb nieopodal Gdyni

Blisko dwa tysiące osób trzeba było ewakuować w leżącym nieopodal Gdyni Kosakowie, w związku z potężnym niewybuchem odnalezionym w pobliżu bazy paliwowej w Kazimierzu. Akcja podjęcia niewypału zakończyła się sukcesem, a bomba lotnicza z czasów II wojny światowej trafi teraz na poligon w Drawsku. 

– Na terenie zagrożonym mieszka około dwóch tysięcy osób. Większość z nich zastosowała się do polecenia służb i opuściła swoje domy, około 150 osób zdecydowało się zostać na terenie gminy. Akcja podjęcia bomby przez saperów zakończyła się sukcesem, niewybuch jest już w drodze na poligon w Drawsku – tłumaczy  Magdalena Ginda, odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowego w gminie Kosakowo.

– Niewybuch został znaleziony w czwartek 25 kwietnia br. w okolicy ulicy Kwietniowej w Kazimierzu. Wstępne ustalenia wskazują, że może to być bomba z okresu II Wojny Światowej. W celu zapewniania bezpieczeństwa na czas usuwania zagrożenia przez Patrol Saperski konieczna będzie ewakuacja mieszkańców z pobliskich ulic – informował wcześniej UG w Kosakowie.

Ewakuacja mieszkańców rozpoczęła się o godzinie 6 i trwała do godziny 10, cały proces asekurowała policja, straż pożarna i żołnierze WOT.

Źródło: Stefczyk.info Autor: kszy/ drag/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij