Najnowsze wiadomości ze świata

Biskup zaatakowany nożem podczas nabożeństwa. Otrzymał kilka ciosów

Dramatyczne sceny podczas nabożeństwa w Australii. Chrześcijański Biskup Mar Mari Emmanuel, dostojnik starochrześcijańskiego Starożytnego Kościóła Wschodu został zaatakowany podczas sprawowanej przez siebie liturgii. Do ataku doszło w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w australijskim Wakeley. Hierarcha został wielokrotnie dźgnięty nożem.

Scena ataku została zarejestrowana przez kamery w świątyni podczas transmisji na żywo. Do przemawiającego z ambony duchownego w pewnym momencie podszedł młody mężczyzna, wyciągnął nóż i zaczął nim dźgać hierarchę. Mężczyzna choć został szybko obezwładnionych przez uczestników nabożeństwa zdołał zadać sześć celnych ciosów. Obrażenia odnieśli również interweniujący wierni. Łącznie ranne zostały cztery osoby.

Z informacji policji, uzyskany przez australijski portal www.smh.com.au wynika, że życie żadnej z osób nie jest zagrożone.

https://twitter.com/combat_matrix/status/1779821450058190988

Biskup Mar Mari Emmanuel to postać dobrze znana w całej Australii. Przewodzi ortodoksyjnemu odłamowi jednego z wczesnochrześcijańskich kościołów Wschodu. Emmanuel nie boi się zabierać w sprawach politycznych i społecznych. Głośno zrobiło się o nim podczas pandemii Covid-19, kiedy krytykował władze za blokady covidowe i przymus szczepionek. Zdecydowanie wypowiadał się także przeciw ideologii gender i środowiskom LGBT.

Jego nabożeństwa, a w szczególności mocne kazania, transmitowane za pomocą portalu Youtube.com, gromadzą przed ekranami setki tysięcy osób z całego świata.  Wiele z poglądów hierarchy jest bardzo kontrowersyjnych. Duchowny utrzymuje m.in., że wybór na prezydenta USA Joe Bidena nastąpił w wyniku fałszerstwa wyborczego, a ONZ została założona przez szatana.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij