Najnowsze wiadomości ze świata

Bill Gates wieszczy kolejne pandemie? Zastanawiające słowa miliardera

Bill Gates opublikował niedawno list, w którym przestrzega przed kolejnymi pandemiami. Miliarder uważa, że trzeba się przygotować na nie jak “na wojnę’. Uważa również, że każdego roku należy przygotować dziesiątki miliardów dolarów, aby przygotować się na nie.

Rodzina Gates’ów jak co roku opublikowała list na temat bieżących spraw światowych. Tym razem uwagę skupili na obecnej pandemii koronawirusa. Stwierdzili, iż nie możemy sobie pozwolić na to, aby kolejny raz się zaskoczyć.

-Groźba kolejnej pandemii zawsze będzie wisiała nad naszymi głowami – chyba że świat podejmie kroki, by temu zapobiec – piszą Bill i Melinda Gates.

Według nich do każdej kolejnej pandemii należy przygotować się, jak do wojny. Uważają, że trzeba na to będzie poświęcić ogromne środki pieniężne. Świat będzie musiał wydawać nie tylko miliardy na zabezpieczenie, ale i sporo zaoszczędzić.

Jak podaje portal “Najwyższy Czas” po raz pierwszy głośno o globalnej pandemii Bill Gates mówił podczas konferencji TED w 2015 roku. Wówczas optował za utworzeniem specjalnego pandemicznego zespołu, złożonego z ok. 3 tysięcy specjalistów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NCzas Autor: JD
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij