Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Biedronka zapłaci klientom, których wprowadzono w błąd

Klienci Biedronki, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez niedawną promocję, otrzymają od sieci sklepów po 150 zł w voucherach. Nakazał jej to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chodzi o świąteczną promocję „Magia Rabatów – Zabawki i Książki – Voucher od 01.12.200 do 03.12.2022”. W jej ramach klienci, którzy posiadają karty Moja Biedronka, po zakupie trzech produktów z kategorii książki lub zabawki, mieli otrzymać połowę wydanej książki w formie vouchera na paragonie. Okazało się jednak, że tego vouchera nie można wydać na część dostępnych w sklepach produktów, jak np. chemia gospodarcza, kosmetyki, czy środki czystości.

Informacja o tym znalazła się w szczegółowym regulaminie, który był dostępny na stronie internetowej Biedronki. UOKiK uznał jednak, że to, że informacja o tych ograniczeniach nie znalazła się w sklepie ani na plakatach zachęcających do udziału w promocji, było wprowadzeniem klientów w błąd. „Warunki promocji powinny być jasne dla konsumenta, bez haczyków czy gwiazdek, wyjątków zapisanych małą czcionką. Nie można organizować akcji, które nie spełniają podstawowych kryteriów przejrzystej komunikacji, ani nie umożliwiają realnego i swobodnego zapoznania się z regulaminem promocji bezpośrednio w sklepie, podczas robienia zakupów” – powiedział prezes UOKiK Tomasz Chruśtny – „Grudniowa promocja w sklepach Biedronka zamiast miłym, przedświątecznym bonusem, stała się dla konsumentów kłopotliwym doświadczeniem”.

Decyzją UOKiK właściciel Biedronki będzie musiał przyznać vouchery o wartości 150 zł osobom, które wzięły udział w tamtej promocji i nie wykorzystały tych, które otrzymały w jej ramach. Jeśli nadal posiadają kartę lub aplikację, to środki pojawią się na niej w ciągu dwóch tygodni od uprawomocnienia tej decyzji. Jeśli w międzyczasie zrezygnowały z udziału w programie lojalnościowym, dostaną e-kod. Bony będą ważne przez rok i będzie można je wymienić na wszystkie produkty dostępne w Biedronce, poza napojami alkoholowymi, tytoniem, preparatami początkowego żywienia niemowląt, usługami i doładowaniami.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Szymcio123456789

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij