Najnowsze wiadomości ze świata

Biden zaniepokojony sytuacją TVN-u. Prezydent USA ma “osobiście śledzić sytuację stacji”

Sekretarz Stanu USA Derek Chollet w rozmowie z “Rzeczpospolitą” wypowiedział się ws. koncesji dla TVN. Jego zdaniem sprawa ma przyciągać uwagę “wielu Amerykanów”, w tym prezydenta Joe Bidena.

Zdaniem amerykańskiego polityka licencja dla stacji TVN i TVN24 powinna zostać odnowiona. Chollet zapewnia jednak, że nie chodzi tylko o fakt, iż wspomniane kanały należą do amerykańskiej grupy Discovery. “To dotyczy istoty naszych wartości” – powiedział mężczyzna.

W jego opinii sprawa dotycząca koncesji dla grupy TVN ma przyciągać wiele uwagi w Stanach Zjednoczonych, zarówno wśród Demokratów, jak i Republikanów. Sytuację ma śledzić także sam Joe Biden, który jest przekonany, iż świat stoi przed “starciem demokracji z narastającym autorytaryzmem”. Nie chciał jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów.

-Ale zwrócę uwagę, że czołowe amerykańskie media śledzą tą sprawę. A dzieje się tak z powodu wagi, jaką mają dla nas relacje polsko-amerykańskie – twierdzi Sekretarz Stanu USA.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij