Najnowsze wiadomości ze świata

Biden wściekły na decyzje gubernatorów. “To neandertalskie myślenie”

Administracja Joe Bidena jest zaniepokojona doniesieniami o luzowaniu restrykcji przez gubernatorów Teksasu i Missisipi. Prezydent Stanów Zjednoczonych uważa to za “duży błąd”.

Gubernatorzy Teksasu i Missisipi, Greg Abbot i Tate Reeves, ogłosili we wtorek zniesienie większości restrykcji epidemiologicznych w ich stanach. Wiąże się z tym także koniec z obowiązkiem noszenia maseczek w miejscach. Politycy przyznają, że pandemia koronawirusa wciąż trwa, jednak są zdania, że władze nie powinny dalej nakazywać obywatelom w jaki sposób powinni się zachowywać. Uważają także, iż dalsze przedłużenie restrykcji szkodzi amerykańskiej gospodarce i przedsiębiorcom.

Abbott stwierdził wprost, iż należy “otworzyć Teksas w 100 procentach”. Gubernator wskazywał na spadek liczny zakażeń w jego stanie, a także na intensywny przebieg procederu szczepień. Jego zdaniem taktyka walki z pandemią powinna opierać się na obywatelskiej odpowiedzialności, a nie decyzjach władz. Podobnego zdania jest także jego kolega z Partii Republikańskiej Tate Reeves, który piastuje urząd gubernatora Missisipi.

Decyzje polityków odbiły się szerokim echem w Białym Domu. Administracja Joe Bidena uważa to za “duży błąd” ze strony gubernatorów i wyraża nadzieje, że przemyślą oni jeszcze raz swoje decyzje. Przed ostrym komentarzem w stronę obydwóch republikanów nie powtrzymał się sam prezydent USA.

-To neandertalskie myślenie – stwierdził Joe Biden.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij