Najnowsze wiadomości ze świata

Biden skrytykował izraelską kampanię wojskową w Gazie. “Izrael przesadził”

Prezydent Joe Biden stwierdził w czwartek, że Izrael przesadził z kampanią wojskowa w Gazie. Wyraził zarazem nadzieję, że obecne negocjacje w sprawie uwolnienia zakładników w zamian za długoterminową przerwę w atakach w położą podwaliny pod zmianę kursu wojny.

“Przebieg odpowiedzi w Strefie Gazy (na ataki Hamasu) był przesadzony. (…) Teraz bardzo mocno naciskam, aby doprowadzić do zawieszenia broni i (uwolnienia) zakładników. Niestrudzenie pracuję nad porozumieniem” – zapewniał Biden podczas czwartkowej konferencji prasowej.

“Naprawdę naciskałem, aby zapewnić pomoc humanitarną dla Gazy. Wielu niewinnych ludzi głoduje. Wiele niewinnych ludzi ma kłopoty, umiera i trzeba to położyć temu kres” – dodał.

Jak podał “Washington Post”, w czwartek grupa doradców prezydenta udała się do Michigan, które zamieszkuje duża populacja arabsko-amerykańska i muzułmańska. Spotkali się z członkami społeczności i wybranymi urzędnikami. Stan ten ma kluczowe znaczenie w batalii Bidena o drugą kadencję prezydencką.

Niezachwiane poparcie dla Izraela kosztowało Bidena politycznie, ponieważ młodzi wyborcy, osoby kolorowe oraz Amerykanie pochodzenia arabskiego i muzułmanie zdecydowanie potępili jego postawę wobec wojny w Strefie Gazy.

 

Źródło: (PAP) Autor: Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski
Fot. (PAP)
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij