Najnowsze wiadomości z kraju

Białoruski żołnierz przekroczył polską granicę. Chciał przeciąć barierę

Na granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnego incydentu. Tym razem na terytorium polski wszedł białoruski żołnierz i próbował przeciąć płot.

System monitoringu w okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne wykrył umundurowanego żołnierza z długą bronią, ubranego w kominiarkę. Na miejsce wysłano patrole, ale gdy żołnierz zobaczył polskich strażników granicznych, rzucił się do ucieczki.

Jak informuje RMF FM białoruski wojskowy próbował przeciąć jedno z przęseł, ale zostało ono jedynie nieznacznie uszkodzone. Polscy funkcjonariusze sporządzili meldunek w sprawie wkroczenia żołnierza na terytorium naszego kraju i wyjaśniają sprawę.

Stacja podkreśla, że po raz pierwszy na gorącym uczynku przyłapano białoruskiego żołnierza w mundurze. Wcześniej dochodziło do podobnych incydentów, ale odpowiedzialni byli za nie funkcjonariusze ubrani po cywilnemu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij