Najnowsze wiadomości z kraju

“Białoruska propaganda zachwycona filmem Agnieszki Holland”

Białoruska propaganda jest zachwycona filmem Agnieszki Holland, bo zawiera on przekaz spójny z działaniami informacyjnymi Białorusi i Rosji przeciwko Polsce – stwierdził w niedzielę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

We wpisie na Twitterze (X) Żaryn podał przykład publikacji nt. filmu Agnieszki Holland “Zielona granica” na stronie białoruskiego państwowego nadawcy radiowo-telewizyjnego.

Wskazał, że publikacja wychwala film i przekonuje, że “pokazuje on faktyczne wydarzenia”. “Materiał propagandowy szerzy przy tej okazji kłamstwa o skazywaniu przez Polskę ludzi na śmierć, zwalczaniu prawdy o tym, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej oraz o +nazistowskich+ praktykach Straży Granicznej” – napisał.

Jak stwierdził, białoruska propaganda jest zachwycona filmem Holland. “Propaganda Łukaszenki docenia treści zawarte w filmie Holland, ponieważ zawiera on przekaz spójny z działaniami informacyjnymi Białorusi i Rosji przeciwko Polsce” – dodał.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. EPA/ETTORE FERRARI

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij