Najnowsze wiadomości z kraju

Białoruska akcja dezinformacyjna. Propaganda twierdzi, że Polska chce anektować Lwów i Wołyń

Białoruska propaganda wspiera Kreml i przez propagandystę podaje nieprawdę o przygotowaniach do aneksji Lwowa i Wołynia – poinformował w niedzielę w serii wpisów na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

“Działający na zlecenie i powiązany ze służbami Mińska i Moskwy propagandysta Dmitrij Bieliakow przekonuje, że Polska ma ukryty plan wobec Ukrainy i Białorusi” – napisał Żaryn.

Zaznaczył, że to kontynuacja wrogich działań informacyjnych i prowokacji białoruskiej propagandy przeciw Polsce. Prorosyjski białoruski propagandysta i aktywista prowadzi reżimowe antypolskiego centrum “praw człowieka”. Organizacja wywiesiła na Białorusi przy wjeździe do Polski reklamę swojego serwisu na Telegramie opatrzoną zdjęciem polskiego dezertera z hasłem po polsku “Mam czyste sumienie. A Ty?” z podpisem “Emil Czeczko / Żołnierz”.

Na Twitterze Żaryn we wpisach relacjonujących narrację Bieliakowa wymienił przedstawiane przez niego “dowody” takich działań – finansowanie przez Polskę organizacji pozarządowych na Białorusi, wspieranie opozycjonistów i wydawanie dużej liczby Kart Polaka.

“Bieliakow twierdzi, że Polska buduje swoją polityczną i wojskową aktywność na zachodniej Ukrainie i – za zgodą Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii- zamierza przeprowadzić plebiscyt dotyczący aneksji Lwowa i Wołynia” – podał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Bieliakow ocenił, że Stany Zjednoczone i Zachód stawiają na Polskę kosztem postępującej deindustrializacji Niemiec.

Propagandysta z Białorusi powiela też fałszywe przekazy z Kremla uderzające w Polskę dorabiając do nich zgodną z oczekiwaniami Moskwy ideologię i próbując wzniecać spory między członkami NATO – wskazał Żaryn we wpisach.

“Polska ma być postrzegana jako kraj zagrażający integralności terytorialnej Ukrainy i podejmujący działania szkodliwe z punktu widzenia jedności Białorusi” – wskazał. Jednocześnie nasze decyzje nie są w pełni suwerenne – przekonuje propagandysta cytowany przez pełnomocnika polskiego rządu.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij