Najnowsze wiadomości z kraju

„Bezpieczna Polska”. PiS zorganizował największą w historii polskiej polityki konwencję

To największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna – powiedział w niedzielę rzecznik PiS Rafał Bochenek otwierając konwencję PiS w Katowicach. Zaprezentowano podczas niej materiał wyborczy, który – jak stwierdził Bochenek – jest przestrogą, jak nie powinna wyglądać debata publiczna.

Niedzielna konwencja rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski wraz z zespołem “Leszczyniacy” ze Świdnika. Prowadzący wydarzenie rzecznik PiS Rafał Bochenek zachęcił uczestników do robienia sobie “selfie” i zamieszczania ich w mediach społecznościowych z hashtagiem BepiecznaPolska. Podkreślił, że to największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna.

Jak stwierdził, przez 8 lat rządów PiS dokonało się wiele bardzo oczekiwanych przez polskie społeczeństwo pozytywnych zmian. “Co w tym czasie robiła polska opozycja” – pytał.

Zaprezentowano następnie materiał wyborczy, którego – jak stwierdził Bochenek – nie powinny oglądać dzieci i który jest przestrogą, jak nie powinna wyglądać debata publiczna. Materiał pokazuje fragmenty m.in. z protestów antyrządowych, jak Marsz Kobiet, na których słychać wulgaryzmy, skierowane m.in. do policjantów pilnujących porządku podczas protestów i rządu PiS.

Materiał zawiera też fragmenty wypowiedzi polityków, w tym lidera PO Donalda Tuska “to są seryjni zabójcy kobiet”, “biją swoje dzieci, biją kobiety”.

Źródło: PAP Autor: kmz/ gb/ godl/
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij