Najnowsze wiadomości ze świata

Bezdomne kobiety znalazły w spalonym samochodzie tysiące dolarów. Wszystko oddały właścicielowi

Dwie bezdomne kobiety w północnej Kalifornii w USA zwróciły właścicielowi zniszczonego w pożarze vana tysiące dolarów, które tam znalazły. Znały go i próbowały wraz z dwoma innymi bezdomnymi ocalić w zgliszczach to, co było w spalonym aucie.

Jak podał “Fox News” pożar miał w czwartek w nocy w pobliżu lotniska w San Jose. Mężczyzna ma na imię George, a dwie bezdomne kobiety uratowały z pożogi dwa jego psy. Kobiety natrafiły też na nieokreśloną ilość gotówki, tysiące dolarów.

“Zanim znalazłam pieniądze, mówił mi, że właśnie je stracił. Oszczędzał je, żeby wrócić do domu i odwiedzić rodzinę. Nie widział swojej rodziny od 10 lat. On musi zobaczyć rodzinę” – opowiadała bezdomna Gretchen Pace portalowi informacyjnemu.

George został hospitalizowany z powodu nie związanej z wybuchem ognia choroby. Wyraził wdzięczność za postawę bezdomnych.

Druga kobieta, Kimberly Williams, powiedziała, że znalazła wśród wraków dolary schowane w puszce.

“Były nadpalone z boku, ale środek był w pełni widoczny. Numer serii i wszystkie inne szczegóły były nienaruszone. Nie wiem, ile tego było. Nie liczyłam tego. Po prostu się tym podekscytowałam” – zaznaczyła Williams.

Obie kobiety potwierdziły, że przekazały pieniądze z powrotem George’owi.

“Po prostu mu je dałam, a on zaczął płakać i powiedział O mój Boże, dlaczego to zrobiłaś? Powiedziałam, że to twoje pieniądze. Nie są moje. Zaproponował mi nagrodę. Odmówiłam i powiedziałam tylko Daj mi na paczkę papierosów. On powiedział: Pozwól mi zabrać cię na kolację. Odparłam, że kawa i pączek wystarczą” – cytuje Fox News Gretchen Pace.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Dobrowolski
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij