Najnowsze wiadomości z kraju

Belgijska policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli

Belgijska policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Brukseli; policja skonfiskowała komputery – poinformował portal Euractiv powołując się na swoje źrodła. 

Belgijscy policjanci dokonali nalotu na pierwsze i trzecie piętro siedziby partii przy Rue du Commerce – podało źródło, na które powołuje się Euractiv.

Według wstępnych informacji policja przejęła komputery “związane z oszustwami finansowymi, w które mają być zamieszani pracownicy EPL”.

EPL jest najstarszą i największą europejską grupą polityczną. Władze EPL potwierdziły informacje i odniosły się do nich w lakonicznym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych:

– Europejska Partia Ludowa potwierdza, że we wtorek 4 kwietnia przedstawiciele belgijskiej i niemieckiej policji odwiedzili siedzibę partii w Brukseli. Wizyta jest związana z trwającym dochodzeniem w Turyngii w Niemczech – przekazała partia.

Według informacji udostępnionych w mediach, sprawa ma dotyczyć domniemanej korupcji podczas kampanii wyborczej do UE w 2019 roku. Śledztwo w tej sprawie toczy się w Niemczech.

Przewodniczącym EPL w latach 2019-2022 był Donald Tusk. Aktualnie jest nim Manfred Weber.

Źródło: Stefczyk.inf/źr. własne/Euroactiv Autor: red
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij