Najnowsze wiadomości z kraju

Będzie rekonstrukcja 3D zdarzeń na granicy

Prokuratura oczekuje na rekonstrukcję 3D zdarzeń na granicy w oparciu o którą będzie uzyskana opinia z zakresu techniki i taktyki interwencji oraz użycia broni – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba, pytany o sprawę zatrzymania trzech żołnierzy przez Żandarmerię Wojskową.

Prokurator zaznaczył, że pozyskano już opinie biegłych z zakresu daktyloskopii i badań genetycznych. “Planowane jest uzyskanie kolejnych opinii” – dodał.

Przekazał też, że prokuratura uchyliła część środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych żołnierzy. “Uchylono zawieszenie w pełnieniu obowiązków służbowych oraz obniżenie o 50 proc. uposażenia. W dalszym ciągu utrzymany jest dozór przełożonego nad żołnierzami i zakaz kontaktowania się miedzy sobą” – powiedział prok. Skiba.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała trzech żołnierzy, którzy na przełomie marca i kwietnia przy granicy polsko-białoruskiej w okolicy miejscowości Dubicze Cerkiewne oddali strzały ostrzegawcze w kierunku napierających uchodźców. Prokuratura oskarżyła dwóch z tych żołnierzy o przekroczenie uprawnień i narażenie życia innych osób.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij