Najnowsze wiadomości ze świata

Będzie kolejna szczepionka na COVID-19? FDA wydała pozytywną opinię

Być może wkrótce na rynku pojawi się kolejna szczepionka na COVID-19. Amerykańska Food&Drug Administration (FDA) wydała pozytywną opinię o bezpieczeństwie szczepionki produkcji koncernu Johnson&Johnson.

Szczepionka ich produkcji jest najbardziej zbliżona do tej, którą stworzyła AstraZeneca. Podobnie jak ona wykorzystuje zmodyfikowanego adenowirusa, który najczęściej powoduje przeziębienie. Ma również według badań klinicznych podobną skuteczność, ok. 66%. Jej największą zaletą w porównaniu z innymi szczepionkami na rynku jest jednak to, że do osiągnięcia pełnego efektu wymaga jednej dawki, a nie dwóch podanych w odstępie kilkunastu dni.

W środę FDA wydała opinię, że po przeanalizowaniu wyników badań uznali, że ta szczepionka jest bezpieczna w użyciu. To nie to samo co dopuszczenie do użytku – na to przyjdzie jeszcze poczekać – ale jest to kluczowy krok na drodze do wprowadzenia jej na rynek. Eksperci FDA twierdzą, że z punktu widzenia bezpieczeństwa nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij