Najnowsze wiadomości ze świata

Będą kary dla kilkuset kierowców za nielegalne zainstalowanie “kogutów” na samochodach

Wobec prawie 200 kierowców w Turcji wszczęto postępowanie za nielegalne zainstalowanie “kogutów” na samochodach. Właściciele pojazdów montują światła ostrzegawcze, by korzystać z przywilejów na drogach.

Minister spraw wewnętrznych Turcji Ali Yerlikaya poinformował w niedzielę, że za nieuprawnione zainstalowanie w samochodach świateł ostrzegawczych albo urządzeń z ostrzegawczymi dźwiękami kroki prawne podjęto wobec 189 kierowców.

Jak podkreślił portal Hurriet Daily News, niektórzy kierowcy w Turcji mimo tego, że nie należą do służb awaryjnych ani ratunkowych, nielegalnie korzystają na drodze z prawa pierwszeństwa, które dają światła ostrzegawcze.

Szef MSW przekazał, że w dniach między 20 i 27 czerwca przeprowadzono szeroko zakrojoną inspekcję na tureckich drogach, podczas której skontrolowano ponad 2,7 mln pojazdów. W ramach niej m.in. ponad 140 tys. kierowców ukarano za przekroczenie prędkości.

Źródło: PAP Autor: Natalia Dziurdzińska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij