Beata Szydło Najnowsze wiadomości z kraju

Beata Szydło: Twórcy zmian w traktatach europejskich mają na celu zmniejszyć rolę NATO w Europie

Twórcy zmian w traktatach europejskich mają na celu zmniejszyć rolę NATO w Europie, a niewykluczone, że nawet wyprowadzić wojska USA z krajów Unii. To działanie szkodzące bezpieczeństwu Europy, a zwłaszcza Polski – napisała na Twitterze europosłanka Beata Szydło.

Beata Szydło oceniła, że “członkostwo w NATO, a tym samym współpraca militarna z USA, jest dla Polski najważniejszą gwarancją bezpieczeństwa”. “Gdy u naszych granic rozpoczęła się wojna, to Amerykanie zareagowali z pełnym sojuszniczym wsparciem, przesyłając szybko do Polski znaczne siły swojego wojska. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie” – napisała.

“Tymczasem twórcy zmian w Traktatach Europejskich mają na celu – czego nie ukrywają we własnych pismach do Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego – zmniejszyć rolę NATO w Europie, a niewykluczone, że nawet wyprowadzić wojska USA z krajów Unii” – dodała. Jej zdaniem, “to działanie szkodzące bezpieczeństwu Europy, a zwłaszcza Polski”.

Według Szydło, “zerwanie współpracy wojskowej z USA to droga do zniszczenia NATO. Skutkiem tego będzie skrajna destabilizacja sytuacji w Europie i wystawienie Polski na niebezpieczeństwo”. “Ten, komu leży na sercu dobro naszego kraju, nie może się zgodzić na realizację takiego scenariusza” – podkreśliła była premier.

Czytaj więcej:

“Nazistowscy miliarderzy”: niemieckie firmy rodzinne wzbogaciły się dzięki wojnie; ich potomkowie fałszowali historię

Palikot do wierzycieli: “Mniej pisowskiego myślenia, więcej normalnego, europejskiego, liberalnego”

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij