Najnowsze wiadomości ze świata

“Bardzo mi się podoba”. Dzieci na Ukrainie uczą się języka polskiego.

Wygląda na to, że rosyjska agresja doprowadzi do znacznego zbliżenia między Polską i Ukrainą. Ukraińska studentka Swietłana Chytrenko poinformowała, że w szkołach obwodu dniepropitrowskiego zaczęto uczyć dzieci języka polskiego.

Dotychczas ukraińskie dzieci uczyły się głównie języka rosyjskiego – lub ukraińskiego w wypadku tych, dla których rosyjski był pierwszym językiem. Chytrenko poinformowała jednak, że w obwodzie dniepropietrowskim, w południowo-wschodniej części kraju, zrezygnowano z rosyjskiego już kilka lat temu. Teraz, na jego miejsce, wprowadzono język polski.

„Bardzo mi się podobał ten język i chcę dalej się go uczyć. I jestem bardzo wdzięczna Polakom za przyjęcie nas. Są bardzo mili i hojni” – cytuje słowa jednej z uczennic. „Chciałbym, żeby Polacy zobaczyli takie wiadomości. Jesteśmy bardzo wdzięczni i zawsze będziemy” – dodała już od siebie – „Niech żyje Polska!”.

https://twitter.com/s_khytrenko/status/1575963791057072129?s=20&t=Gosy05Ofzuh_PkW-0_4ubw

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij