Najnowsze wiadomości ze świata

Barack Obama atakuje Polskę i Węgry: “To państwa autorytarne”

Barack Obama w rozmowie z CNN przestrzegał Amerykanów, że droga do “niedemokratycznych” Stanów Zjednoczonych to sekwencja składająca się z kilku kroków, wskazując na Polskę i Węgry, jako przykłady państw, które, jego zdaniem, stały się “państwami autorytarnymi”. 

Były prezydent USA rozmawiał na temat związany z kryzysem demokracji na świecie. Polityk starał się tylko przedstawić problem oraz jego przyczyny, ale także metody, dzięki którym można uniknąć podobnych procederów we własnym kraju.

Jednym z objawów przemiany ustrojowej ma być “rozprzestrzenienie się stronniczych mediów oraz niszczenie bezpartyjnych lokalnych wiadomości” – powiedział Obama w wywiadzie dla stacji CNN. Za przykład takich krajów podał Polskę i Węgry, które jeszcze dekadę temu, jego zdaniem, były dobrze prosperującymi demokracjami, a dziś mają być “państwami autorytarnymi”. Były prezydent Stanów Zjednoczonych zrównał tym samy obydwa kraje do takich reżimów, jakie panują chociażby na Białorusi czy Rosji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: JD
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij