Najnowsze wiadomości ze świata

Bandycki atak Rosjan. Ostrzelali ukraińskich ratowników

W czwartek rano Rosjanie ponownie ostrzelali prawosławną katedrę w Chersoniu. W wyniku ataku rannych zostało czterech ratowników, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej po poprzednim ostrzale świątyni.

Państwowa Służba Ratunkowa Ukrainy przekazała, że Rosja przeprowadziła jeszcze jeden atak na katedrę św. Katarzyny w Chersoniu. Podkreślono, że podczas ostrzału w świątyni trwała akcja gaśnicza po poprzednik ataku.

Czterech ratowników Państwowego Pogotowia Ratunkowego zostało rannych. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, udzielono im niezbędnej pomocy. Uszkodzony został specjalny sprzęt – poinformowano w komunikacie.

Szef Administracji Wojskowej Obwodu Chersońskiego Ołeksandr Prokudin przekazał, że w ataku na cele cywilne uszkodzono także trolejbus, który przejeżdżał wówczas obok katedry. Ranni zostali 39-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna, których obrażenia nie były jednak poważne. Z kolei 74-letni pasażer pojazdu odniósł obrażenia klatki piersiowej i głowy. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij