Marian Banaś Najnowsze wiadomości z kraju

Banaś przyznaje wprost: Mogłem popełnić pewne błędy w oświadczeniach majątkowych. „Dostałem duży majątek od przyjaciela”

– Mogłem popełnić pewne błędy – oświadczył prezes Najwyższej Izby Kontroli pytany o swoje oświadczenia majątkowe. – Ale tylko błędy, a nie przestępstwo, o które się mnie podejrzewa – powiedział Marian Banaś. Pytany jak to możliwe, że posiadał kilkaset tysięcy złotych więcej, niż to wynika z oświadczeń majątkowych, stwierdził, że „dostał duży majątek od przyjaciela”.

Marian Banaś w radiu ZET odniósł się m. in. do skierowanego przez niego zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
Pytany o swoje oświadczenia majątkowe, prezes NIK przyznał, że mógł popełnić pewne błędy. “Ale tylko błędy, a nie przestępstwo, o co się mnie podejrzewa” – zaznaczył. Zapewnił, że wszystko ma udokumentowane i na wszystko ma potwierdzenia.

Prezes NIK był pytany, czy prawdą jest, że dostał gwarancję od Platformy Obywatelskiej, że jeśli teraz będzie atakował Prawo i Sprawiedliwość, to po ewentualnej zmianie władzy pozostanie on na stanowisku.

– To jest nieprawda. Z nikim nie prowadzę żadnych rozmów na temat gwarancji, żebym się utrzymał na stanowisku. Przyjmuję każdego, jako prezes, kto się zgłasza i składa wnioski na temat takiej czy innej kontroli – czy to są ludzie z PiS, PO, SLD czy Konfederacji, jestem otwarty na współpracę, bo taka jest moja rola – zaznaczył Marian Banaś.

Źródło: RadioZet/PAP/inf. własne Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij