Najnowsze wiadomości z kraju

Aż trzech polityków KO może wkrótce zasilić szeregi PSL-u

Wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej posłowie mogą wkrótce przejść do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski w rozmowie z TVN24 ujawnił, iż jego formacja prowadzi obecnie rozmowy z politykami Koalicji Obywatelskiej.

Coraz mniej ciekawie wygląda sytuacja kadrowa Koalicji Obywatelskiej. Tydzień temu z partii zostali wyrzuceni Ireneusz Raś i Paweł Zalewski, a kilka dni później o swojej rezygnacji z członkostwa poinformowała Róża Thun. To jednak może nie być koniec odejść z ugrupowania zarządzanego przez Borysa Budkę.

Wiele osób śledzących polską scenę polityczną zastanawia się jednak, dokąd udadzą się wspomniani politycy. W przypadku Rasia i Zalewskiego najczęściej pod tym kontekstem wymieniano Polskie Stronnictwo Ludowe. Wiele wskazuje na to, iż te domysły wkrótce znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. W rozmowie z TVN24 Piotr Zgorzelski (PSL) potwierdził, iż jego ugrupowanie prowadzi obecnie rozmowy z wyrzuconymi posłami, a także senatorem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim (KO).

– To politycy o utrwalonych konserwatywnych poglądach. Nie jest tajemnicą, że w różnych konfiguracjach z nimi rozmawiamy – zapewnia wicemarszałek Sejmu.

Polityk stwierdza również, że rozmowy są na “zaawansowanym etapie”, a potencjalne transfery zostaną ogłoszone jeszcze przed wakacjami przez przewodniczącego partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN24 Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij