Najnowsze wiadomości ze świata

Awaria sieci bankomatów. Wypłacały pieniądze nawet, gdy nie było ich na koncie

Bankomaty jednego z banków miały poważną awarię. Wypłacały klientom pieniądze nawet, jeśli nie mieli ich na koncie.

Zdarzenie miało miejsce w Irlandii. We wtorek rano Bank of Ireland poinformował swoich klientów, że mają problem ze swoją stroną internetową i aplikacją do bankowości internetowej. Wkrótce potem ktoś zauważył, że z powodu tej awarii można przelać do tysiąca euro na konto w aplikacji Revolut, nawet, jeśli nie ma się ich na koncie – a następnie wybrać je w bankomacie.

Informacja o tym błyskawicznie rozeszła się po mediach społecznościowych. Bank ostrzegał, że to nic nie da, bo pobrane w ten sposób pieniądze i tak trzeba będzie oddać. Nie odstraszyło to jednak klientów. W wielu miastach przed bankomatami ustawiły się gigantyczne kolejki.

W końcu bank poprosił o pomoc policję. Policjanci podjeżdżali pod kolejki przed bankomatami i kazali stojącym w nich rozejść się do domów. Na razie nie jest jasne ile osób skorzystało z „promocji”, ale na pewno mowa o co najmniej tysiącach. Wczoraj wieczorem bank oświadczył, że pobrane w ten sposób pieniądze zostaną ściągnięte z kolejnych wpłat na konta. Na razie nie jest jasne kiedy uda im się rozwiązać ten problem.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij