Najnowsze wiadomości z kraju

Awantura na korytarzu ministerstwa rolnictwa. Ostra wymiana zdań między Kołodziejczakiem a Kowalskim

Na korytarzu w ministerstwie rolnictwa doszło w czwartek do awantury z udziałem Michała Kołodziejczaka i Janusza Kowalskiego. – Przeginasz! Lech Kaczyński przewraca się w grobie – wykrzyczał lider AgroUnii. Na odpowiedź wiceministra rolnictwa nie musiał długo czekać.

W czwartek do budynku ministerstwa rolnictwa weszli przedstawiciele AgroUnii. Zażądali oni spotkania z Robertem Telusem, szefem resortu.

Do grupy, na której czele stał Michał Kołodziejczak, wyszedł wiceminister Janusz Kowalski. Polityk zaproponował, że sprawdzi czy Telus jest w gabinecie. Między politykiem Zjednoczonej Prawicy, a Kołodziejczakiem wywiązała się dyskusja.

Gdy lider AgroUnii stwierdził, że czeka na spotkanie z ministrem od dwóch tygodni, Kowalski prostował, że Telus dzwonił do Kołodziejczaka. Ten z kolei stwierdził, że to kłamstwo.

Później robiło się coraz bardziej gorąco. Grupa, która odwiedziła budynek resortu zaczęła krzyczeć, a Kołodziejczak wdał się w ostrą wymianę zdań z Kowalskim.

Kłamie pan jak zwykle – stwierdził lider AgroUnii. – Janusz, przeginasz. Lech Kaczyński przewraca się w grobie – kontynuował.

Następnie Kołodziejczak zasugerował wiceministrowi, aby poszedł do pracy i stwierdził, że jest jak „okupant polskiej wsi”.

Kowalski nie pozostawił słów lidera AgroUnii bez odpowiedzi.

Michał, walczysz o miejsce na listach PO. Jesteś podnóżkiem Tuska – powiedział Kowalski.

Przestańcie krzyczeć i posłuchajcie. Sześć miliardów złotych Donald Tusk chce zabrać polskim rolnikom. Dlaczego nie protestujecie? – pytał polityk.

Do incydentu w siedzibie ministerstwa rolnictwa odniósł się jego szef. Po godzinie 12:00 Robert Telus zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie i napisał, że czeka na przedstawicieli AgroUnii. Zapytał również, czy chodzi im o rozmowę, czy „propagandową ustawkę”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij