Najnowsze wiadomości ze świata

Atak nożownika w szpitalu. Nie żyją dwie osoby, 21 jest rannych

40-letni mężczyzna przyszedł do szpitala z nożem. Zabił dwie osoby, a kolejne 21 zranił.

Zdarzenie miało miejsce w hrabstwie Zhenxiong w chińskiej prowincji Yunnan. Następnie zaczął nim dźgać pacjentów i pracowników. Władze hrabstwa nie podały zbyt wielu szczegółów, ale ujawniły, że zabił dwie osoby i zranił kolejne 21.

Napastnik został aresztowany przez policję. Był nim 40-letni mężczyzna z pobliskiej wioski. Obecnie trwa w tej sprawie śledztwo. Policja na razie nie ujawniła potencjalnego motywu.

Rodzina napastnika i lokalni mieszkańcy spekulują, że ten atak mógł mieć związek z kłótnią sprzed lat, do której doszło przy sprzedaży motocykla. Napastnik został wtedy oskarżony o celowe zranienie, za co trafił na trzy lata do więzienia. Jego kuzyn powiedział dziennikowi Henan, że pobyt w więzieniu zmienił jego charakter i miał żal do osób, przez które tam trafił.

Chiny w ostatnich latach zmagają się z falą ataków przy pomocy noży. W zeszłym roku napastnik zabił sześć osób przed przedszkolem w Guandong. W 2022 roku, w ataku na przedszkole w prowincji Jiangxi zginęły trzy osoby, a sześć odniosło rany. W 2020 doszło do ataku w szkole podstawowej w Guangxi, w którym rany odniosło 37 dzieci i dwójka dorosłych. W 2014 roku w Yuan doszło do ataku, w którym kilku nożowników zabiło 33 osoby i zraniło 133 kolejne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij