Atak na polskiego ambasadora w Rosji Najnowsze wiadomości ze świata

Atak na polskiego ambasadora w Rosji

W Sankt-Petersburgu doszło do ataku na ambasadora RP w Rosji Krzysztofa Krajewskiego. Musiała interweniować ochrona. Według relacji dyplomaty akty przemocy, które miały miejsce w minioną niedzielę, to zaplanowana akcja.

Według relacji polskiego ambasadora został on zaatakowany na Newskim Prospekcie – jednej z głównych ulic historycznych Sankt-Petersburga. Agresorami była grupa tzw. aktywistów, którzy najpierw obrzucili dyplomatę wyzwiskami, a następnie próbowali go fizycznie zaatakować. Agresję udaremnili pracownicy ochrony.

Krzysztof Krajewski zaznaczył, że nie ma mowy o przypadku – atak był zaplanowany, o czym świadczy obecność transparentów i koordynacja grupy, która wykrzykiwała antypolskie i antyukraińskie hasła. W związku z zajściem skierował notę protestacyjną do władz Rosji.

Źródło: na podst. PAP Autor:
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Atak na polskiego ambasadora w Rosji 0 0

Atak na polskiego ambasadora w Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij