Najnowsze wiadomości z kraju

Atak na furgonetkę fundacji pro-life. Napastnik użył noża

Na policję wpłynęło zgłoszenie dotyczące ataku na furgonetkę Fundacji Pro-Prawo do Życia. Nieznany sprawca zajechał drogę kierowcy pojazdu i wyjął nóż. Następnie, używając ostrego narzędzia, przeciął oponę w pojeździe antyaborcyjnej fundacji.

Zdarzenie miało miejsce w środę około godz. 15:40 na warszawskim Mokotowie. Zostało ono nagrane przez kamery monitoringu.

Jak przekazał sierż. Jacek Wiśniewski, w okolicy skrzyżowania ul. Domaniewskiej z ul. Postępu, drogę furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia zajechał rowerzysta. Mężczyzna wyjął nóż, którym przebił przednią oponę od strony kierowcy. Następnie wsiadł na rower i odjechał.

Sam z otwartym nożem ruszył w moim kierunku. W pierwszej chwili myślałem, że będzie nożem atakował szoferkę. On jednak z rozmachem rozpruł przednią oponę od strony kierowcy. Wrócił po rower i szybko odjechał – relacjonuje kierowca pojazdu Jan Bienias.

Informując o zajściu, Fundacja opublikowała nagranie zdarzenia oraz zaapelowała o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fundacja Pro-Prawo do Życia/yt/tvp.info Autor: MS
Fot. screenshot yt

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij