Najnowsze wiadomości z kraju

Atak Hamasu na Izrael. Prezydent Duda rozmawiał z izraelskimi władzami

W związku z sobotnim atakiem bojowników Hamasu na Izrael, prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem. Przekazał wyrazy solidarności i zapewnił o polskim wsparciu w celu przywrócenia bezpieczeństwa.

Izrael został zaatakowany w sobotę ok. godziny 6:30 czasu miejscowego (5:30 w Polsce). Bojownicy Hamasu weszli do wielu miast na południu kraju oraz przeprowadzili atak rakietowy. Według najnowszych informacji w Izraelu zginęło do tej pory 300 osób, a przynajmniej 1590 jest rannych z czego 19 jest w stanie krytycznym. Według tamtejszego ministerstwa zdrowia stan 293 poszkodowanych jest poważny, a 315 osób jest w stanie umiarkowanych. Z kolei 715 rannych jest w stanie łagodnym.

W związku z wydarzeniami w Izraelu prezydent Andrzej Duda rozmawiał ze swoim izraelskim odpowiednikiem, o czym poinformował na Twitterze. Izaak Herzog został zapewniony o polskim wsparciu.

Rozmawiałem z Izaakiem Herzogiem, któremu przekazałem wyrazy naszej solidarności z Izraelem. Potępiłem atak Hamasu, a zwłaszcza akty przemocy wymierzone w ludność cywilną. Zapewniłem o polskim wsparciu dla działań mających na celu przywrócenie bezpieczeństwa. Izrael ma prawo do obrony życia swoich obywateli – napisał na Twitterze prezydent Duda.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij