Najnowsze wiadomości ze świata

Argentyńska policja zatrzymała Polaka. Wspinał się na 30-piętrowy wieżowiec

Argentyńska policja zatrzymała we wtorek Polaka, który bez lin zabezpieczających wspinał się na 30-piętrowy wieżowiec w Buenos Aires – podały miejscowe media. Według prasy strażacy złapali go, gdy był już na wysokości około 25. piętra.

Media pokazały nagrania i zdjęcia przedstawiające młodego mężczyznę w koszulce argentyńskiej reprezentacji piłkarskiej, wspinającego na wieżowiec Globant Tower w stołecznej dzielnicy Retiro.

Według dziennika „Clarin” budynek ma 125 metrów wysokości, a wspinacz został zatrzymany „niedługo przed dotarciem na szczyt”.

Zatrzymanym jest 36-letni polski influencer Marcin Banot – podały argentyńskie media, w tym stacja TN, portal Infobae oraz dzienniki „Pagina 12”, „El Cronista” i „La Nacion”. Według części mediów mężczyzna znany jest jako „Spider Man”.

Stacja TN przekazała, że Banot zamieścił na swoim kanale w jednej z sieci społecznościowych filmik, na którym widać go po zatrzymaniu przez policję, gdy siedzi w radiowozie zakuty w kajdanki.

Według źródeł portalu Infobae prokuratura wniosła o aresztowanie wspinacza pod zarzutem przestępstwa polegającego na naruszeniu miru domowego lub lokalu komercyjnego, za co grozi kara od sześciu miesięcy do dwóch lat więzienia.

Szef lokalnych władz miasta Buenos Aires Jorge Macri zapowiedział w serwisie X, że będzie wnioskował do wymiaru sprawiedliwości, aby nakazał wspinaczowi zapłacić za „całą operację” przeprowadzoną przez służby.

„El Cronista” przekazał, że Banot został wcześniej zatrzymany podczas wspinaczki bez zabezpieczeń i zezwolenia na 210-metrową Wieżę Montparnasse w Paryżu. Według dziennika w przeszłości wspiął się także m.in. na warszawski Hotel Marriott.

Źródło: PAP Autor: wia/wr/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij