Rozrywka

Aresztowano znanego muzyka. Miał zamordować swoją partnerkę

Policja aresztowała saksofonistę Theobalda Lengyela. Jest oskarżony o zamordowanie własnej partnerki.

56-letni muzyk był jednym z założycieli eksperymentalnego zespołu rockowego Mr. Bungle, którego najbardziej znanym członkiem był Mike Patton, wokalista Faith No More. Na ich dwóch pierwszych albumach grał na saksofonie, klarnecie i flecie, a na koncertach także na keyboardzie i puzonie. Z zespołu wyrzucono go w 1999 roku. Po tym wydarzeniu skończył karierę muzyka i został programistą.

Jego partnerkę, 61-letnią Alice Kamakaokalani, po raz ostatni widziano 3 grudnia. Jej rodzina zgłosiła jej zaginięcie, a 12 grudnia policja rozpoczęła jej poszukiwania. W ich trakcie znaleźli w parku regionalnym Tilden zwłoki, które były ukryte wśród drzew. Podejrzewają, że to zaginiona kobieta, ale nadal czekają na wyniki badań DNA. Nie ujawnili na razie jak zginęła.

Lengyel od początku tej sprawy był osobą budzącą zainteresowanie organów ścigania – po tym, gdy odmówił z nimi jakiejkolwiek współpracy. Po jej zaginięciu miał pojechać samochodem z El Cerrito w Kalifornii, gdzie mieszkał, do oddalonego o tysiąc kilometrów Portland w stanie Oregon. Policja ujawniła, że znaleźli jej samochód przed jego domem.

W końcu muzyk został aresztowany. Trafił do aresztu hrabstwa Santa Cruz, gdzie będzie oczekiwał na proces. Usłyszał już zarzut morderstwa pierwszego stopnia, włamania i kradzieży samochodu. Policja na razie nie ujawniła możliwego motywu tej zbrodni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Mr Bungle CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij