Najnowsze wiadomości ze świata

Aresztowano ukraińskiego oligarchę. Ma być oskarżony o zdradę stanu

Ukraińskie służby aresztowały Wjaczesława Bogusłajewa, jednego z najbogatszych Ukraińców. Media twierdzą, że jest podejrzewany o zdradę stanu.

Urodzony w Kazachstanie Bogusłajew, po przeprowadzce na Ukrainę, skończył studia i został inżynierem, ze specjalizacją w silnikach lotniczych. W 1988 roku został dyrektorem generalnym koncernu Motorobudiwnik, który później zmienił nazwę na Motor Sicz. Do 2006 roku był jej dyrektorem generalnym, a od 2006 roku przewodniczącym rady dyrektorów. Był też politykiem prorosyjskiej Partii Regionów, z jej list został nawet posłem. Uznawany za jednego z najbogatszych Ukraińców.

Ukraińskie media informują, że biznesmen został aresztowany przez SBU i przewieziony do Kijowa. Ma zostać oskarżony o zdradę stanu. Służby podejrzewają, że kolaborował z okupacyjnymi władzami Zaporoża. Znana dziennikarka Iryna Romalijska poinformowała też, że był podejrzewany o kontakty z rosyjskimi służbami i zaopatrywanie Rosji w części do helikopterów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij