karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Aresztowano nielegalnych imigrantów, którzy wcześniej pobili policjantów

Policja aresztowała grupę nielegalnych imigrantów. Są podejrzani o to, że brali udział w brutalnym pobiciu policjantów.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia w Nowym Jorku. Trzyosobowy patrol policji chciał wylegitymować grupę młodych mężczyzn, którzy zakłócali spokój na Times Square. W trakcie interwencji doszło do szarpaniny, a mężczyźni – którzy, jak się później okazało, byli nielegalnymi imigrantami – rzucili się na policjantów, zaczęli ich bić i kopać.

Sześciu z dwunastu osób, które brały udział w tym incydencie, zostało wkrótce potem aresztowane. Wyszło na jaw, że mają bogate kartoteki kryminalne. Trudnili się kradzieżami kieszonkowymi i wykorzystywali skradzione telefony, by dokonywać luksusowych zakupów w rodzinnych krajach. Mimo tego skrajnie lewicowy prokurator okręgowy Alvin Bragg zdecydował, że pięciu z nich będzie odpowiadać z wolnej stopy. Imigranci skorzystali z okazji i uciekli z Nowego Jorku, co wywołało ogromny skandal.

Teraz amerykańskie media informują, że kilku imigrantów, którzy mieli brać udział w tym pobiciu, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy służby imigranckiej ICE i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Arizonie. Agenci mieli ich złapać na przystanku autobusowym w Phoenix. Pozostali są nadal poszukiwani. Służby podejrzewają, że czterej z nich uciekli do Kalifornii. Wiadomo, że wyłudzili bilety z stanowego programu pomocy imigrantom, wykorzystując do tego cudze tożsamości.

Lewicowa gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul powiedziała na konferencji prasowej, że będzie chciała porozmawiać z Braggiem – którego kampanię wyborczą współfinasował George Soros – o tym, dlaczego zdecydował się wypuścić ich wcześniej na wolność. Zauważyła, że zgodnie z nowojorskim prawem mógł starać się zatrzymać ich za kratami poprzez wystąpienie do sądu o wyznaczenie kaucji. Stwierdziła też, że porozmawia z nim o ich potencjalnej deportacji za popełnione przestępstwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

USA planują obłożyć sankcjami izraelskie wojsko

0 0

Polski manul walczy o finał w popularnym plebiscycie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij