Najnowsze wiadomości ze świata

Aresztowano nauczyciela oskarżonego o zgwałcenie 27 dziewcząt

Władze Senegalu poinformowały, że aresztowany został po kilku tygodniach poszukiwań nauczyciel Koranu w mieście Touba oskarżony o zgwałcenie swoich 27 nieletnich uczennic.

Podejrzany zaczął się ukrywać na początku tego roku, gdy ofiary gwałtów wniosły skargę i przedstawiły stosowne zaświadczenia lekarskie. Media podały, że dziewczęta były nieletnie, co w senegalskich warunkach oznacza, że miały mniej niż 15 lat. Szkoła koraniczna, w której uczył aresztowany mężczyzna, została zamknięta.

Sprawa gwałtów wyszła na jaw, gdy jedna z dziewcząt odmówiła powrotu do szkoły i powiedziała, że nauczyciel “miał stosunki seksualne z nią i wszystkimi innymi dziewczętami” w szkole.

Senegal uznał gwałt za przestępstwo w 2020 roku.

Aresztowanie nastąpiło po nagłośnionej sprawie przywódcy opozycji Ussmane Sonko. Został on skazany na dwa lata więzienia za nakłanianie młodej kobiety do „rozpusty”, chociaż został oczyszczony z zarzutu gwałtu.

Miasto Touba, położone w środkowym Senegalu, słynie jako miejsce spoczynku Amadou Bamby – przywódcy islamskiego bractwa Mouride. Do Touby przybywają z tego względu liczni pielgrzymi z całej Senegambii, czyli obszaru wyżyny Futa Dżalon oraz dorzecza Senegalu i Gambii. Sam meczet jest obecnie jedną z najokazalszych budowli sakralnych tego regionu.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Wichary
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij