Najnowsze wiadomości ze świata

Aresztowano mężczyznę, który próbował w biały dzień porwać dziecko z ulicy

Media społecznościowe obiegło wczoraj nagranie pokazujące, jak czarnoskóry mężczyzna próbuje porwać w Nowym Jorku dziecko, które wyszło na spacer z matką. Nowojorska policja poinformowała, że został zatrzymany.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w dzielnicy Queens około ósmej wieczór. Kobieta, której tożsamość nie została ujawniona, szła chodnikiem w towarzystwie trójki swoich dzieci. Nieoficjalnie wiadomo, że szła do pracy swojego męża aby zanieść mu jedzenie. Kiedy przechodzili koło zaparkowanego przy ulicy brązowego samochodu wysiadł z niego kierowca i próbował porwać jej dziecko.

Na opublikowanym przez nowojorską policję dramatycznym nagraniu z jednej z pobliskich kamer CCTV widać, że napastnik podbiegł do 5-letniego chłopca, który wybiegł przed resztę rodziny. Złapał go i podniósł go w powietrze, po czym ścigany przez jego matkę wrzucił go na tylne siedzenie samochodu. Na szczęście okno w drzwiach od strony pasażera było otwarte i matka z pomocą reszty dzieci dała radę go wyciągnąć nad głową siedzącego na nim mężczyzny. W tym momencie przypadkowi przechodnie rzucili się jej na pomoc, więc niedoszli porywacze uciekli.

 

Nowojorska policja poinformowała w piątek, że mężczyzna, który próbował porwać pięciolatka. Okazał się nim 24-letni James McGonagle. Usłyszał już zarzuty porwania oraz narażenia życia i zdrowia dziecka. Na razie nie ujawniono dlaczego chciał go porwać.

Policja nadal szuka jego wspólnika, starszego łysego mężczyzny w pomarańczowej koszulce. Obaj zostali zarejestrowani przez inne kamery jak idą w okolicy rozmawiając ze sobą. W momencie porwania mężczyzna siedział na siedzeniu pasażera.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NBC7 Autor: WM
Fot. Screen z Youtube
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij