Najnowsze wiadomości ze świata

Aresztowano lewicowego polityka. Jest podejrzany o zamordowanie dziennikarza śledczego

Policja z Las Vegas aresztowała administratora publicznego hrabstwa Clark Roberta Tellesa. Miało to związek z morderstwem dziennikarza śledczego, który poświęcił mu wcześniej serię artykułów.

Jeff German był dziennikarzem śledczym dziennika Review-Journal, od lat zajmował się tropieniem afer lokalnej władzy. W ostatnim czasie zajął się postępowaniem wybranego z listy Demokratów Tellesa. W swoich artykułach oskarżył go m.in. o powodowanie stresu emocjonalnego, zastraszanie pracowników czy faworyzowanie. W czerwcu Telles przegrał demokratyczne prawybory. W mediach społecznościowych nie ukrywał, że jest wściekły na dziennikarza.

Nieoficjalnie wiadomo, że German pracował nad kolejnym artykułem o tym polityku. W piątek został jednak wielokrotnie dźgnięty nożem. 69-latek zmarł dzień później. Jego redakcja ujawniła, że wcześniej nie żalił im się na groźby ani nie martwił o własne bezpieczeństwo.

Policjanci pojawili się w domu Tellesa wczoraj o 6:30 rano. Odholowali też samochód, który wyglądał identycznie jak pojazd, którym poruszał się domniemany morderca. Kiedy go opuścili, dziennikarze z dziennika Germana zaczęli zadawać mu pytania, ale na nie nie odpowiedział. Kilka godzin później policjanci wrócili i go aresztowali. Jest podejrzewany o zamordowanie dziennikarza, jego rozprawa rozpocznie się jeszcze dzisiaj.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij