Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Apple przeprosiło za reklamę nowego iPada

Reklama najnowszego iPada wywołała falę kontrowersji. Apple przeprosiła i obiecała, że nie trafi do telewizji.

Apple wypuściła na rynek kolejny model popularnego tabletu iPad Pro. Z tej okazji prezes tej firmy Tim Cook pokazał na swoim Twitterze nową reklamę. Widać na niej przedmioty kojarzące się z rozrywką i sztuką, jak instrumenty muzyczne, telewizory, farby itp., które są miażdżone przez prasę hydrauliczną. Gdy znów się podnosi, leży na niej nowy tablet.

Reklama wywołała kontrowersje w internecie. Internauci twierdzili, że to atak na ludzką kreatywność – szczególnie w epoce obaw o to, że sztuczna inteligencja zastąpi artystów. Skrytykował ją nawet słynny aktor Hugh Grant, który stwierdził, że reprezentuje „destrukcję ludzkiego doświadczenia”.

Wicedyrektor Apple ds. marketingu Tor Myrhen powiedział branżowemu portalowi AdAge, że kreatywność jest dla nich bardzo ważna i tworzą produkty, które w niej pomagają. Przyznał jednak, że ta reklama tego nie odzwierciedla. „Nie trafiliśmy z tym nagraniem i za to przepraszamy” – powiedział. AdAge poinformował, że kontrowersyjna reklama nie trafi jednak do telewizji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij