Najnowsze wiadomości ze świata

Apelacja Nawalnego odrzucona. Rosyjski opozycjonista skazany na 2,5 roku kolonii karnej

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił w sobotę apelację opozycjonisty Aleksieja Nawalnego od decyzji o osadzeniu go w kolonii karnej. Według decyzji sądu niższej instancji z 2 lutego wyrok, wydany wobec opozycjonisty w zawieszeniu w 2014 roku, ma być “odwieszony”.

Sędzia Dmitrij Bałaszow uznał w sobotę decyzję sądu niższej instancji za zgodną z prawem.

Dwa lata, sześć miesięcy i dwa tygodnie ma spędzić w kolonii karnej rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny – powiadomili jego adwokaci w sobotę po odrzuceniu przez sąd złożonej przez nich apelacji. Okres kary ma upłynąć na przełomie lipca i sierpnia 2023 r.

Adwokaci nie wiedzą dokładnie, kiedy Nawalny zostanie wysłany do kolonii karnej. Teoretycznie może to nastąpić już w sobotę. O godz. 14 czasu lokalnego (godz. 12 czasu polskiego) w sobotę odbyć się ma kolejna rozprawa w procesie, w którym Nawalny jest oskarżony o zniesławienie kombatanta.

“Nawalny może zostać wysłany do kolonii karnej jeszcze dzisiaj, jak i (dopiero) po decyzji w sprawie o zniesławienie (weterana). Nie wiemy dokładnie, kiedy to nastąpi” – powiedział adwokat polityka Wadim Kobziew, którego cytuje agencja TASS.

Źródło: PAP Autor: awl/ mars/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij