Rozrywka

Apameh Schönauer to nowa “Miss Niemiec”. Ma 39 lat i pochodzi z Iranu

Apameh Schönauer ma 39 lat i właśnie została wybrana “Miss Niemiec”. Do swojej nowej ojczyzny trafiła w wieku sześciu lat z Iranu, aktualnie pracuje w Berlinie jako architekt. Wychowuje dwójkę dzieci i jak zadeklarowała w czasie konkursu, jej ambicją i celem jest “chronienie młodych kobiet ze środowisk imigranckich”. 

W czasie wyborów Schönauer opisywała swoje zaangażowanie na rzecz prześladowanych kobiet w ramach sieci Shirzan (jest jej założycielką), ze szczególnym uwzględnieniem imigrantek z Iranu.

Deklarowała także, że “Niemcy powinny nieco szerzej otworzyć ramiona i pozwolić nam stać się bardziej kolorowymi”.

– Nazywam się Apameh, mam 39 lat, jestem architektem z pasją i dumną mamą dwójki dzieci. Moją misją jest zachęcanie młodych kobiet, aby stały się najlepszą wersją siebie, rozwijały pewność siebie i myślały na szeroką skalę. Wspieram kobiety w moim najbliższym otoczeniu poprzez osobisty coaching lub możliwość stania się częścią mojego międzynarodowego zespołu architektonicznego. Ponadto wspieramy kobiety znajdujące się w niekorzystnej sytuacji i uciskane za pośrednictwem naszej sieci Shirzan (Kobieta Lwa). Tutaj zachęcamy kobiety do dzielenia się swoimi historiami i doświadczeniami, szukania inspiracji i wspierania się nawzajem, aby mogły w pełni wykorzystać swój potencjał – w takich słowach opisywała samą siebie w czasie konkursu. 

Namawiała kobiety do szerszej integracji ze społeczeństwem zachodniej Europy i wspominała, że sama obchodzi zarówno “Boże Narodzenie i perski Nowy Rok.”

– Chcę wykorzystać widoczność i zasięg Miss Niemiec, aby opowiadać się za różnorodnością, wspierać silne kobiety we wszystkich dziedzinach życia, wierząc w niezachwianą siłę, która drzemie w każdej z nas – mówiła już po zdobyciu tytułu.

Konkurs “Miss Niemiec” został zreformowany w 2019 roku i wówczas przestał być konkursem piękności. Dziś organizatorzy oczekują, że kandydatki będą bardziej “zróżnicowane” i nie będą oceniane tylko za wygląd, ale przede wszystkim za “charakter, zaangażowanie, kreatywność i wyjątkową historię”.

W ramach nowych zasad zniesiono też górny limit wieku kandydatek ubiegających się o tytuł. Dotychczas taką granicą było 39 lat, ale w tym sezonie postanowiono zerwać także i z tą zasadą. W aktualnej edycji konkursu, do którego zgłosiło się 15 tysięcy kobiet, najstarszą finalistką była 42-letnia Mignon Kowollik z Hamburga.

Źródło: Stefczyk.info za ZDF Autor: red
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij