Najnowsze wiadomości z kraju

Antyszczepionkowcy grożą zamachami bombowymi. “Jeżeli nie przestaniecie kłuć Polaków”

Antyszczepionkowcy już nie tylko atakują punkty szczepień na Covid-19, ale także grożą, że… zaczną podkładać bomby. W minioną niedzielę w poznańskich Termach Maltańskich ewakuowano 1800 osób, bo w anonimowym mailu poinformowano  o podłożeniu ładunków wybuchowych przy… kasie dla osób zaszczepionych. Autor wiadomości zagroził właścicielom obiektu podłożeniem ładunków wybuchowych, jeśli “nie przestaną kłuć Polaków”.

Termy Maltańskie to miejsce chętnie odwiedzane przez poznaniaków i turystów, także i w niedzielę było tu mnóstwo wypoczywających. Niestety, błogi czas na basenie przerwał anonimowy autor maila, który zagroził… wysadzeniem obiektu w powietrze.

– Pogróżki trafiły na adres mailowy naszego biura obsługi klienta o godzinie 17.15. Było napisane, że przy kasie dla zaszczepionych oraz w aquaparku podłożone są bomby, “jeżeli nie przestaniecie kłuć Polaków, będą podkładane w innych miejscach Poznania”. Tak jak ja bym w Termach Maltańskich szczepił i kłuł Polaków. Nic z tego nie rozumiem. Ta głupota przerasta moje możliwości zrozumienia tego – tak tę sytuację opisywał Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich, w rozmowie z Radiem Poznań.

Trudno się dziwić, że tego typu mail postawił na nogi nie tylko władze Term, ale także wszystkie służby w Poznaniu. Konieczna była ewakuacja 1800 osób, budynek był później sprawdzany przez saperów. Pechowi klienci aquaparku musieli przeczekać całą sytuację na zewnątrz, czekając na możliwość ponownego wejścia do budynku. Od właścicieli klienci otrzymali koce, bo przez godzinę musieli czekać, aż służby zakończą prace. Szczęśliwie, alarm okazał się fałszywy.

Jak poinformowała podinsp. Iwona Liszczyńska, oficer prasowa wielkopolskiej policji, funkcjonariusze od zwalczania cybeprzestępczości podejmą próbę namierzenia autora wiadomości. Liszczyńska przypomniała też, że za celowe przesłanie fałszywego alarmu o zagrożeniu dużej liczby osób grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij